Náramek Sunu Band ovládl konferenci INSPO 2019

Dne 30.3.2019 se v Praze v kongresovém centru, konal již devatenáctý ročník konference INSPO, zaměřené na služby a technologie pro různé znevýhodněné osoby. Letos se této konference zúčastnilo přes 500 účastníků včetně 38 vystavovatelů. Ti návštěvníkům představovali dostupné produkty a služby, usnadňující případné znevýhodnění. Na své si tak přišli vozíčkáři, neslyšící, lidé s horší motorikou, pohybem, ale i zrakově handicapovaní. A protože ani tento rok jsme na konferenci nechyběli, pojďme se detailně podívat na to, s čím bylo možné seznámit se u našeho stánku.

Letos náš stánek doznal velké změny. IT Gieb zmizelo a poprvé tak byl široké veřejnosti naservírován název GiebHelp servis s.r.o. Už samotný název přilákal řadu zájemců, protože i ten velice zaujal. Každý si mohl nezávazně vyzkoušet práci s Apple produkty přístupnými pro zrakově znevýhodněné osoby. Od MacBooku začínaje po iPhone konče. Nechyběl kvalitní braillský řádek Esys, platební terminál, pomocí kterého mohou i zrakově handicapovaní podnikatelé přijímat platby kartou, tlačítkový telefon Blindshell Classic, klávesnice Rivo a řada dalších produktů. I když bylo opravdu co prezentovat, ukázalo se, že jsme se vůbec nemuseli s celým sortimentem tahat. Všechny naše produkty totiž zastínila žhavá novinka, kterou jsme ve spolupráci s Mexickým výrobcem, přivedli na český trh.

Náramek Sunu Band ovládl konferenci INSPO
Všechny návštěvníky našeho stánku, vyloženě oslnil náramek Sunu Band. A není divu. Jde totiž o produkt, který posouvá samostatnost zrakově handicapovaných na vyšší úroveň. S využitím echolokace a rozšířené reality, totiž umožňuje těmto lidem samostatný a bezpečný pohyb. Citlivé senzory monitorující blízké okolí, udržují nositele v nepřetržitém spojení s okolním světem.

Tento náramek pozná objekty nebo-li překážky až do vzdálenosti pěti metrů. Na základě ultrazvukových vln, vysílaných do okolí, předává jeho nositeli informaci o překážkách v blízkosti prostřednictvím jemných vibrací. Podle jejich intenzity lze lehce poznat, jak je daná překážka daleko. To je nesmírně užitečné, protože nositel náramku Sunu Band se nemusí spoléhat jen na bílou hůl, ale o blížících překážkách ví dřív, než je holí vůbec najde. Tím dochází k větší představě o okolním prostoru a snížení tvorby nehod a úrazů. Navíc senzor detekující překážky, dokáže být i natolik citlivý, že rozezná i větve stromů, keře nebo např. lešení. Jednoduše poznáte šestý smysl a citem vnímáte své okolí.

Kromě této základní vlastnosti náramku, Sunu Band zvládá najít ztracený mobilní telefon, určovat aktuální čas, navigovat do určeného cíle s využitím Google map, GPS a kompasu, nastavovat různé vibrační alarmy nebo-li upozornění, sledovat vaši aktivitu a mnoho dalšího. Řídící velín náramku představuje bez pochyby mobilní aplikace Sunu, navržená pro iOS, ale i Android. Ta zajišťuje kompletní správu všech momentálně dostupných funkcí náramku, aktualizaci firmwaru a s tím souvisejících nových vychytávek a zlepšení. Náramek se neustále zlepšuje a s každou aktualizací, přinese něco nového a nesmírně užitečného.

Enormní zájem

O náramek byl na konferenci enormní zájem. Lidé si náramek oficiálně zkoušeli. Procházeli se mezi stánky, poznávali překážky v okolí a vyloženě z tohoto produktu oplývali nadšením. A není divu. Já sám ho nesundám z ruky a denně jej využívám v domácím, ale i neznámém prostředí.

Sunu Band neoslovil jen zrakově handicapované, ale i osoby bez jakéhokoli handicapu. I ti uznali, že jde o revoluční produkt, který rozhodně stojí za pozornost. Ukázalo se, že náramek není vhodný jen pro osoby se zrakovým znevýhodněním, ale i pro lidi s kombinovaným handicapem. Nesmírně nadšená z něj byla paní, která bojuje jak se sluchem tak ze zrakem. Téměř nic neslyší ani nevidí. Náramek velice ocenila, protože jí skutečně pomohl s orientací v prostoru. Vnímáním vibrací získala jasnou představu o tom, co se kolem ní nachází.

Po konferenci INSPO se ohledně náramku rozjela bouřlivá diskuze na Facebooku, Twitteru, ale i v e-mailových konferencích, zaměřených na zrakově handicapované. Náramek si získává své příznivce a týden po konferenci byl prodán rekordní počet kusů. Zájem neustále narůstá. O Sunu Band projevila zájem i TV Nova, která krátkou reportáž o náramku odvysílala hned druhý den po konferenci v hlavních televizních zprávách.

Jsme nadšeni, že i společnost GiebHelp servis s.r.o. mohla přispět revolučním produktem, který dosud nemá v ČR obdoby. Každým dnem získává na popularitě a věříme, že jeho prostřednictvím usnadníme život mnoha lidem se znevýhodněním. Jak již bylo řečeno, nejen s tím zrakovým. Konference INSPO rozhodně nebyla první ani poslední konferencí, kde se s námi můžete potkat. Momentálně plánujeme vyrážet do Tyflocenter, Tyfloservisů a poboček SONS, kde náramek představíme do větších detailů v menších skupinkách zájemců. S větším poklidem než na konferenci INSPO, kde každoročně bývá obrovský hluk a není dostatek času na podrobné prozkoumání vystavovaných produktů. V rámci individuálních prezentací a praktických ukázek, ovšem k detailnímu zkoumání bude dostatek prostoru.

Pro více informací o náramku Sunu Band navštivte podstránku GiebHelp s názvem Sunu náramek. Na ní se dozvíte vše podstatné o tomhle produktu. K dispozici je i několik odborných článků s detailním představením náramku a jeho funkcí.

Velká témata letošní konference

Konference INSPO nebývá zaměřena pouze na vystavovatelskou část, ta je pouhým doplňkem propracovaného programu. Celá konference se jako každým rokem nesla v duchu zajímavých prezentací a přednášek. Dopoledne ve společné plenární sekci, kdy byly veškeré přednášky vysílány do celého světa prostřednictvím Youtube, odpoledne v samostatných sekcích s různými zaměřeními. Přístupnost technologií a webu pro zrakově handicapované, zaměstnávání osob se znevýhodněním, vzdělávání, prezentace pro neslyšící, vozíčkáře a další.

Velkými tématy letošní konference byly bezpochyby umělá inteligence a zaměstnávání znevýhodněných osob. Své strategické plány pro zaměstnávání představili velcí hráči jako např. Vodafone a Komerční banka.

Nechybělo vyhlášení literární soutěže internet a můj handicap a předání ceny Rafael. 200000 Kč si pro tento rok odnesla knihovna digitálních dokumentů KDD. Gratulujeme.

Po celou dobu konference bylo k dispozici rozmanité občerstvení, ale i relaxační zóna, kde jste si mohli odpočinout pod rukama zkušených nevidomých masérů. Musím uznat, že i letos se konference skvěle vydařila a už nyní se těšíme na jubilejní dvacátý ročník. Ten se uskuteční 28.3.2020 opět v kongresovém centru.

Důležité odkazy

Novinky z GiebHelp
do vašeho e-mailu