O nás Lidem s handicapem rozumíme,
sami s ním totiž denně zápasíme

Prověřené zvláštní pomůcky, modernizace a inovace. Přístupnost běžných služeb, webů a mobilních aplikací. Hledání nových možností a celkové vytváření světa bez bariér.

Kdo jsme?

Bojovníci za lepší život handicapovaných. Průkopníci a inovátoři, kteří se nezastaví před ničím. Sami totiž musíme denně se znevýhodněním žít a tak nejlépe víme, co tito lidé potřebují. Vytváříme svět bez bariér, kde handicap není překážkou.

Naše portfólio se skládá s řady produktů a služeb pro handicapované, ale i širokou veřejnost. Dodáváme kvalitní prověřené zvláštní pomůcky, školíme, prezentujeme, poskytujeme odborné konzultace, radíme, pomáháme. Tvrdě bojujeme za přístupnost webů a mobilních aplikací.

Kráčíme s dobou a neustále testujeme a hledáme nové možnosti, jak odstranit co nejvíce bariér a začlenit osoby se znevýhodněním do standardní společnosti. Handicapovaným lidem zlehčujeme život a široké veřejnosti poskytujeme vhled za oponu, do světa handicapovaných, aby si o těchto lidech dokázala udělat pokud možno co nejlepší představu. Činíme tak na základě odborných prezentací a workshopů, kde si každý zájemce může vyzkoušet život trochu jinak. Se znevýhodněním a následně pochopit, že handicap je pouhou drobnou vadou na kráse, která v ničem nebrání. Jak v osobním životě, studiu, ale i plnohodnotné práci v řadě oblastí. Stačí jen chtít. Přestat věřit nepodloženým pověrám a mýtům a sami brzy zjistíte, že handicapovaný člověk je bez výjimky roven lidem bez handicapu.

Karel Giebisch s oceněním

Co nabízíme?

Naší specializací je zrakové znevýhodnění. Zabýváme se tedy především inovacemi, produkty a službami, usnadňující zrakový handicap.

Veškeré námi dodávané produkty oficiálně klasifikujeme jako zvláštní pomůcky. To znamená, že jsou určeny přímo pro pomoc handicapovaných. Tím pádem na jejich pořízení lze získat finanční příspěvek od úřadu práce.

V našem portfóliu naleznete chytré mobilní telefony, tablety, přenosná nebo stolní PC, přenosné nebo stolní kamerové lupy, braillské displeje a řadu dalších produktů, které jinde nenajdete. Každý náš produkt je specifický a obsahuje vlastnosti, díky kterým dovede ulehčit různé druhy handicapu. Potíže se zrakem, sluchem, pohybovým aparátem apod.

Ovládání standardně probíhá svým vlastním způsobem. Pomocí odečítače obrazovky, který hlasovým výstupem předčítá vše, po čem se pohybuje kurzor, prostřednictvím dotykových gest rovnou na displeji jednotlivých chytrých přístrojů, klávesovými zkratkami na klávesnici nebo díky hlasovým příkazům.

Nabídka produktů je teprve základ. Velmi důležitou roli hrají přídavné aplikace a doprovodné služby. Jejich prostřednictvím se naučíte s dodanými pomůckami pracovat na základě odborných konzultací a zaškolení. Celou zvláštní pomůcku zkompletujeme a nastavíme dle aktuálních potřeb klientů. V případě zájmu jsme schopni poskytnout i odborný servis. Nezapomínáme ani na technickou podporu až po dobu pěti let.

Před pořízením jakéhokoli kompletu z naší nabídky, máte samozřejmě možnost si vše osobně osahat a zvolit si pomůcku, která bude nejvíce vyhovovat vašim aktuálním činnostem a schopnostem. Se vším ochotně poradí naši proškolení odborníci.

Pokud budete žádat o finanční příspěvek úřad práce, žádný strach. Krok po kroku vás provedeme celým řízením od podání žádosti až po získání příspěvku na pomůcku.

Fotografie z konference

Úspěch stavíme na třech faktorech

Kvalitu nabízených produktů a poskytovaných služeb, zaručují tři neměnné faktory. Technologie, smysl, přístupnost.

Technika otvírá handicapovaným bránu do společnosti. V dnešní době je na tak vysoké úrovni, že jakýkoli druh znevýhodnění zmírňuje a v mnohých případech utlumuje na minimum. Pro osoby s handicapem představuje nedílnou součást jejich životů.

Veškeré nabízené produkty a služby, se musí celkově doplňovat a dávat smysl. Neprodáváme zajíce v pytli, ale pouze osobně vyzkoušená a detailně prověřená řešení, která denně používáme. . Sami jsme totiž handicapovaní a nejlépe víme, co tito lidé potřebují. Tím se razantně lišíme od ostatních společností podobného zaměření.

Často se tedy v naší nabídce setkáte i s produkty, které jinde nenajdete. Neustále totiž sledujeme moderní trendy a hledáme nová a zajímavá řešení, která by mohla být obrovským přínosem právě pro handicapované. Z nenápadných z počátku nesmyslných produktů, se tím pádem může lehce vyklubat trhák, který nastolí zcela nové možnosti a od základů změní život handicapovaných.

Fotografie z konference Agora

Bez přístupnosti ani ránu

Posledním neméně důležitým faktorem, na který rozhodně nesmíme zapomenout, je přístupnost. Jde ruku v ruce s technologiemi a bez ní mnohé nefunguje.

Odečítač obrazovky, který se nachází ve většině námi dodávaných produktů, rozpoznává a vyčítá zobrazované informace hlasovým výstupem. Ovšem jen pouze tehdy, je-li co rozeznávat a číst. To v mnohých případech bohužel není možné a tak i odečítač obrazovky, bývá v koncích.

Přístupnost nestojí pouze na kvalitní technice, ale z velké části i na jednotlivých společnostech. Pokud svoji aplikaci nebo web neuzpůsobí pro odečítač obrazovky, nelze s danou službou bez zraku pracovat. A při tom stačí vždy tak málo.

Většina společností považuje přístupnost svých projektů, webů a mobilních aplikací za zbytečnost. Už neřeší, že díky jejich nedbalosti si lidé se zrakovým handicapem nezvládnou nakoupit, najít si spoj MHD, ovládat bankovnictví a řadu dalších úkonů denní potřeby.

Tvrdě za přístupnost bojujeme jak u veřejných sektorů, webů tak i mobilních aplikací. Zastáváme totiž názor, proč tvořit odlišné nástroje pro handicapované, když mohou být přístupné ty původní. Stačí pouze drobné kosmetické úpravy. Některé společnosti nás vyslyší a své projekty upraví, jiní si stojí za tím, že jde o zbytečnost. Věříme, že jednou nastane den, kdy se přístupnosti nevyhne nikdo. Netrpělivě tuto chvíli očekáváme. Zatím, bez přístupnosti ani ránu.

Úspěchy, kterých se nám podařilo v přístupnosti dosáhnout, najdete v samostatné sekci věnující se projektům právě v této oblasti.

Momentka ze stánku GiebHelp

Působíme po celé ČR

Sídlíme sice v Olomouci, ale jinak působíme po celé ČR. Osobně se s námi můžete setkat na řadě míst. Veřejně, ale i soukromě.

Účastníme se velkých akcí jako je např. konference INSPO v Praze, Agora ve středisku Teiresias v Brně a různých dalších aktivit podobného rázu. Na vyžádání se nebráníme uspořádání soukromých prezentací ve firmách či vzdělávacích institucích.

Pokud se nám podaří nakombinovat a objevit trhák, který nemá v ČR obdoby, uspořádáme i vlastní tiskovku. Oficiální kancelář máme v centru Olomouce, kde vás rádi přivítáme po předchozí domluvě.
Zajímá vás více informací o naší práci? Není vám něco jasné nebo vám zde něco chybí? Denně jsme k dispozici na uvedených kontaktech v příslušné sekci tohoto webu. Nebojte se ozvat.

Novinky z GiebHelp
do vašeho e-mailu